skip to Main Content
Konwalijka Dwulistna (zastosowanie Zewnętrzne)

Konwalijka dwulistna (zastosowanie zewnętrzne)

Konwalijka dwulistna Maianthemum bifolium – spotykasz ją w czasie leśnych wycieczek, zbiorów borówek i grzybów. Liście sercowate, wyraziście unerwione, zgodnie z nazwą dwa na łodydze. Kwitnie maj/czerwiec na biało, owocuje latem: owocem jest kuleczka wielkości pestki wiśni, długo zielona, późnym latem zienia kolor na czerwony.

UWAGA: konwalijka dwulistna to krewniak konwalii majowej i kokoryczek, mogłaby zostać bohaterką wpisu 1000roślin trujących – nie spożywaj tych roślin, to silne leki! W niniejszym wpisie sugeruję jedynie zastosowanie ZEWNĘTRZNE (na skórę)

Konwalijka ma bogaty skład, m.in. saponiny sterydowe zbudowane z diosgeniny. Diosgenina ma silne działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwgrzybiczne, a także hamuje rozwój komórek nowotworowych.

Preparaty z konwalijką  pomagają w leczeniu chorób skóry, hamują swędzenie, przyspieszają znikanie opuchlizny po ukąszeniu owadów.

Kompres z wodnego ekstraktu konwalijki w spektakularny sposób zmniejsza obrzęk po urazach, zapobiega powstawaniu krwiaków i przyspiesza wchłanianie wysięków. Jeśli przy następnym grzybobraniu uderzysz się w nogę, szykuj konwalijkowy okład.

więcej tutaj http://www.herbiness.com/konwalijka-dwulistna-chatka-czaro…/

inna roślina z saponinami sterydowymi to psianka słodkogórz
Inez

Back To Top