skip to Main Content
Rdestowiec – Maść Na Problemy Skórne I Wino

Rdestowiec – maść na problemy skórne i wino

Rdestowiec japoński Reynoutria japonica jest szeroko rozpowszechniającym się gatunkiem rośliny przywiezionej z Azji. Sprawia wiele problemów ze względu na swą agresywność w zagarnianiu terenu, ale też kryje w korzeniach wielkie dobro. Korzenie są niezwykle trudne do obróbki: twarde, nie dające się pociąć, jednak gdy już dokonasz dzieła wykopania, umycia i wystrugania mniejszych kawałeczków, staniesz się mistrzem tych trudniejszych ekstrakcji.

W efekcie uzyskasz wino niosące młodość lub krem/maść na problemy skórne. Najciekawszym związkiem, jaki zawierają korzenie jest resweratrol – to związek, dzięki któremu – podobno – Francuzi, pijący tak wiele i jedzący tłusto – nie zapadają na choroby krążenia tak powszechnie, jak to się dzieje w innych krajach. Francuzi popijają resweratrol łącznie z często spożywanym winem z winogron, my możemy sięgnąć do głębi ziemi po cudowne korzenie rdestowca. Macerat winny, który popijam wieczorami jest smaczny, lekko kwaśny.

W artykule wyjaśniam, dlaczego lepiej jest popijać alkohol z resweratrolem, a nie łykać kapsułki z nim  oraz podaję prosty przepis na maść na problemy skórne. Kliknij tutaj. 

 

Małgosia

Ziołowa wyspa

Malgosia

Swoją pasję mam pod stopami. Rośliny, to one dyktują mi, co mam robić, o czym pisać i czemu robić zdjęcie. Mam w sobie ogromną wiarę, że kiedyś ludzie wrócą do natury i jej ogromnej siły. Dlatego też uczestniczę w upowszechnianiu dawno zapomnianej wiedzy.

Back To Top