">
Owoce pokrzywy to cenny surowiec kosmetyczny. Zawiera cenne oleje i substancje stymulujące regenerację skóry. Ekstrakt z nasion ma działanie odmładzające.

Owoce pokrzywy – dla urody.

Owoce pokrzywy. Kto nie potrafi rozpoznać pokrzywy? Nie ma takich osób. Jak wyglądają kwiaty i owoce tej rośliny, wiedzą nieliczni. Jeszcze mniej osób wie o ogromnym potencjale pokrzywowych owoców: jadalne, lecznicze, a przede wszystkim znakomite do pielęgnacji skóry.
Owoce pokrzywy zawierają 30% wartościowych olejów, wit. E, A. Mają działanie przeciwzapalne, odżywcze. Poprawiają stan nawilżenia i elastyczność skóry. Przeciwdziałają wypadaniu włosów.
Surowiec nie jest dostępny w handlu, jednak bez trudu pozyskasz go samodzielnie – od lipca do listopada pokrzywy przystrojone są owocami. Surowe lub suszone owoce rozdrobnij i wykonaj ekstrakt: olejowy, glicerynowy albo etanolowy.

Wyciąg olejowy: 1 część rozdrobnionych owoców pokrzywy zalej 5 częściami oleju. Przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu. Stosuj na skórę oraz jako dodatek do potraw – taki olej to nutrikosmetyk (produkt spożywczy, który poprawia stan skóry).

Inez Herbiness

owoce pokrzywy na herbiness

Owoce pokrzywy – dla urody.
0 głosów, średnia: 0.00 (wynik: 0%)