skip to Main Content
Liście Selera – Dla Zdrowia.

Liście selera – dla zdrowia.

Seler (Apium graveolens) – kto nie zna tej roślinki? w każdej prawie zupie ląduje selerowy korzeń, a liście nie cieszą się już taką sławą. To szkoda, bo zawierają sporo wartościowych substancji, to zielarski surowiec leczniczy. Można nawet powiedzieć, że to super zioło na nadciśnienie.

Liście selera zawierają w składzie związki wspomagające działanie naczyń krwionośnych, poprawiają ich szczelność i elastyczność, leczą stany zapalne. Mają też właściwości moczopędne. Zły stan naczyń krwionośnych i słabe wydzielanie moczu, to najczęstsze przyczyny nadciśnienia. Warto wypróbować zielone liście, zanim sięgniesz po tabletki.

Liście selera suszymy w przewiewnym miejscu, temperatura do 40st. Lekko rozdrabniamy i pakujemy do słojów. Zielony susz może być wykorzystany na napary ziołowe (można połączyć z kwiatem nawłoci, krwawnika, lipy). To również świetna przyprawa, dodawaj do dań na koniec gotowania.

Liście selera mają lekko słony smak, to zasługa minerałów. Taka sól jest zdrowa. Nie można tego samego powiedzieć o chlorku sodu, czyli soli ze sklepu. Stosowana w nadmiarze prowadzi do poważnych zaburzeń zdrowia, z nadciśnieniem na czele.

Więcej o zaletach liści selera na herbiness: Ocalić przed kompostownikiem – liście selera.

Back To Top