skip to Main Content
Woda Brzozowa Kosmetycznie

Woda brzozowa kosmetycznie

Sok z brzozy zawiera magnez, fosfor (dobrze przyswajalne przez organizm), wapń, żelazo, potas, witaminę C, witaminy z grupy B, garbniki, salicylany, kwas cytrynowy, jabłkowy, związki flawonoidowe – leteolinę i kwercetynę.

Jako kuracja wzmacniająca należałoby go popijać przez cały dzień, zamiast innych napojów, czyli co najmniej 3 razy dziennie. Jeśli chcesz, by sok podziałał oczyszczająco na nasz organizm, to zrezygnuj z kawy, herbaty, alkoholu, mięsa, słodyczy. Kuracja sokiem brzozowym wypłukuje złogi, odtruwa organizm, w wątrobie neutralizuje związki toksyczne, zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie, normalizuje gruczoł tarczycy, reguluje proces przemiany materii, pomaga w pokonaniu anemii. Możesz zrobić sobie tygodniową kurację i zobaczyć, czy są jakieś pozytywne efekty. Sok przechowuj w lodówce, lekko zakwaszony sokiem z cytryny wytrzyma w świeżości kilka dni.

Sok z brzozy świetnie nadaje się również do wyrobu naszych kosmetyków, najprostszy z nich to tonik lekko zakwaszony octem jabłkowym – do pH 4-4,5. W wodzie brzozowej możesz również macerować inne zioła pod warunkiem, że ją wcześniej zakonserwujesz. O sposobach użycia kosmetycznego czytaj w artykule tutaj. 

Małgosia

Ziołowa wyspa

Malgosia

Swoją pasję mam pod stopami. Rośliny, to one dyktują mi, co mam robić, o czym pisać i czemu robić zdjęcie. Mam w sobie ogromną wiarę, że kiedyś ludzie wrócą do natury i jej ogromnej siły. Dlatego też uczestniczę w upowszechnianiu dawno zapomnianej wiedzy.

Back To Top