skip to Main Content
Shikakai – Pomysł Na Szampon

Shikakai – pomysł na szampon

Shikakai to ajurwedyjski proszek uzyskiwany poprzez zmielenie owoców, liści i kory krzewu z rośliny akacjowatych – Akacja concinna.

Krzew rośnie w Indiach, obecnie ze względu na ogromną popularność pielęgnacji włosów tym produktem, w Indiach są prowadzone wielkie plantacje. Orzeszki shikakai  Hinduski nazywają „owocami włosów”, używały ich do pielęgnacji od starożytności.

Shikakai – dlaczego to działa?

Zmielony materiał roślinny zawiera przede wszystkim saponiny, związki pieniące, bakterio i grzybobójcze. Zawartość saponin w surowcu jest bardzo wysoka, plus spora ilość związków towarzyszących. To pozwala nie tylko na umycie włosów, ale i odżywienie cebulek włosowych.  Sprzyja  to szybszemu odrostowi włosów i sprawia, że są elastyczne i błyszczące. Dzieje się tak również dlatego, że ekstrakt ma niskie pH – około 5 – bardzo sprzyjające skórze głowy i to właśnie szczególnie przyczynia się do lśnienia włosów.

Przepis na szampon znajdziesz tutaj.

Małgosia

Ziołowa wyspa

Malgosia

Swoją pasję mam pod stopami. Rośliny, to one dyktują mi, co mam robić, o czym pisać i czemu robić zdjęcie. Mam w sobie ogromną wiarę, że kiedyś ludzie wrócą do natury i jej ogromnej siły. Dlatego też uczestniczę w upowszechnianiu dawno zapomnianej wiedzy.

Back To Top