skip to Main Content
Serum I Ocet Z Lepiężnika

Serum i ocet z lepiężnika

Lepiężnik Petasites hybridus – nazwa petasites  oznacza w języku greckim kapelusz filcowy, jaki nosili pasterze. I rzeczywiście  liście lepiężnika w okresie letnim przypominają ogromne kapelusze lub parasolki, na pewno można się pod nimi schronić przed deszczem.  Lepiężnik od dawna jest znany w lecznictwie naturalnym, szczególnie do zażegnania infekcji, bólu głowy, gorączki, alergii. W przypadku alergii można go stosować jedynie czasowo wewnętrznie (zawiera alkaloidy pirolizydynowe) i zewnętrznie. Szwajcarzy opracowali leki z lepiężnika na alergię o nazwie Tesalin i Petadolex.

Zewnętrznie można stosować lepiężnik bez ograniczeń i to w przypadku tak częstych problemów skórnych, jak egzemy, atopie, alergie. Można go próbować łączyć z innymi ziołami na alergie – np rumiankiem, żyworódką. Przedstawiam bardzo proste przepisy na serum dla cery alergicznej tłustej i cery alergicznej suchej oraz ocet z lepiężnika, którego zastosowanie może być szerokie – zewnętrznie leczniczo i kosmetycznie. Ocet lepiężnikowy świetnie się sprawdza jako płukanka do włosów, jeśli masz problem ze swędzącą skórą głowy. Natomiast gliceryt lepiężnikowy możesz dodawać do swojego ulubionego toniku w ilości 5% lub stworzyć swoją własną recepturę.

Przepisy na serum i ocet znajdziesz tutaj

 

Małgosia

Ziołowa wyspa

 

 

Malgosia

Swoją pasję mam pod stopami. Rośliny, to one dyktują mi, co mam robić, o czym pisać i czemu robić zdjęcie. Mam w sobie ogromną wiarę, że kiedyś ludzie wrócą do natury i jej ogromnej siły. Dlatego też uczestniczę w upowszechnianiu dawno zapomnianej wiedzy.

Back To Top