skip to Main Content
Betulina Brzozowy Cud

Betulina brzozowy cud

Betula pendula brzoza brodawkowata – drzewo rozpoznawane nawet przez każdego dzięki białej korze. To w niej ukryta jest betulina,  lśniąca bielą, krystaliczna. działająca na:

  • łagodzenie zmian skórnych, również łuszczycy, AZS, egzem, odleżyn
  • szybsze leczenie ran, oparzeń słonecznych i termicznych
  • zmniejszanie wypadania włosów typu androgennego
  • zmniejszenie reakcji alergicznych  w przypadku ukąszeń owadów (komarowe bulwy)
  • niweluje ból po ukąszeniu pszczoły
  • działa silnie przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie

 

Nasi przodkowie używali jej w budowie dachów drewnianych, gdyż świetnie zapobiegała rozwojowi mikroorganizmów, dzięki takiej podkładce gonty mogły dłużej służyć nienaruszone przez grzyby. Powszechnie używano odpowiednio dociętej kory jako wkładki do butów w przypadku problemów skórnych stóp. Do tej pory z białej kory wykonuje się naczynia do przechowywania żywności.

Betulinę możemy też znaleźć w korze niektórych gatunków olchy, leszczyny, grabu, w roślinach: głowience. Możemy ją wyekstrahować przy pomocy acetonu, chloroformu, alkoholu izopropylowego. Więcej o tym cudownym związku i darów brzozy w artykule tutaj.

Mazidło brzozowe z betuliną i rokitnikiem możesz zakupić w sklepie z produktami ziołowymi, który otworzyłam lub spróbować samemu wyekstrahować betulinę wraz z związkami jej towarzyszącymi, w artykule podaję link do sposobu ekstrakcji.

maść z betuliną

Mazidło brzozowe tutaj

 

 

 

 

Małgosia

Ziołowa wyspa

 

Malgosia

Swoją pasję mam pod stopami. Rośliny, to one dyktują mi, co mam robić, o czym pisać i czemu robić zdjęcie. Mam w sobie ogromną wiarę, że kiedyś ludzie wrócą do natury i jej ogromnej siły. Dlatego też uczestniczę w upowszechnianiu dawno zapomnianej wiedzy.

Back To Top